Podwójne uderzenie w cellulit

ImageIstotną rolę w tworzeniu cellulitu odgrywają hormony. Estrogeny, czyli żeńskie hormony płciowe wydzielane przez jajniki, mogą nasilać zmiany fizjologiczne i tym samym powodować cellulit. Estrogen pobudza bowiem główny enzym odpowiedzialny za rozkład lipoprotein i za magazynowanie ich w tkance tłuszczowej organizmu. Problem ten dotyczy także szczupłych kobiet, ale nadwaga i otyłość znacznie go nasilają.

Kolejnym czynnikiem odpowiedzialnym za pojawienie i nasilanie się cellulitu jest wiek. Skóra właściwa osiąga maksymalną grubość w wieku 30 lat. Po tym czasie dochodzi do stałego zmniejszania się grubości i integralności w strukturze skóry. Dodatkowo, tkanka łączna w skórze zaczyna się rozluźniać, ze względu na proces starzenia się włókien kolagenowych i elastycznych. Pozwala to na łatwiejsze przenikanie komórek tłuszczowych w obszar skóry właściwej, co uwydatnia cellulit.

W wyniku długich prac badawczych skomponowaliśmy odpowiednią formułę produktu, która wspomaga organizm w walce z cellulitem.